Nezáväzná konzultácia zadarmo

Nechajte nám prosím Váš kontakt. Radi sa s Vami porozprávame o Vašich potrebách a odpovieme na Vaše otázky. 

Prosím, zadajte tel. číslo vo formáte 0905 000 000
Prosím, zadajte email vo formáte vasemail@email.com
Zmeny úrokových sadzieb a ich vplyv na investovanie.

Sme blízko bodu obratu na úrokových sadzbách. Ako investovať v takýchto časoch?

Úrokové sadzby sú jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré ovplyvňujú finančné trhy a hospodársku aktivitu. V súčasnosti sme na bode obratu v úrokových sadzbách, keďže niektoré centrálne banky začínajú zvyšovať sadzby, aby predišli príliš rýchlemu nárastu inflácie. Pre investorov to znamená, že by mali zvážiť, ako tieto zmeny ovplyvnia ich portfólio a ako sa im prispôsobiť.

Jednou z možností pre investorov je zvážiť investície do dlhopisov s pevným výnosom. Dlhopisy majú fixné úrokové sadzby, čo znamená, že ich výnosy sa nebudú meniť s rastúcimi úrokovými sadzbami. Tento druh investícií môže byť najvhodnejší pre tých, ktorí hľadajú stabilné a predvídateľné príjmy.

Ďalšou možnosťou je investícia do kryptomien. Investovanie do kryptomien môže byť riskantným podnikom a môže priniesť negatívne výsledky. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste mohli uvažovať o negatívnom investovaní do kryptomien:

  1. Vysoká volatilita: Hodnota kryptomien je veľmi nestála a môže sa rýchlo meniť. Môže sa stať, že cena kryptomien klesne rýchlo a investor utrpí výrazné straty.
  2. Regulačné riziká: Kryptomeny sú stále novým a nedostatočne regulovaným trhom, čo znamená, že môžu byť vystavené riziku regulácie. V niektorých krajinách už boli kryptomeny zakázané alebo obmedzené.
  3. Bezpečnostné riziká: Kryptomeny sú často ukladané v digitálnej peňaženke, ktorá môže byť náchylná na útoky hackerov a krádeže. Ak sa stane takáto udalosť, môže to viesť k výrazným stratom pre investora.
  4. Riziko podvodov: Vzhľadom na nedostatočnú reguláciu môžu byť niektoré kryptomeny často využívané na podvody a kybernetické útoky.
  5. Chýbajúca hodnota: Kryptomeny nemajú žiadnu reálnu hodnotu a ich hodnota závisí len od dopytu a ponuky na trhu. To znamená, že môže dôjsť k výrazným fluktuáciám hodnoty bez skutočného základu.

Výnosné investovanie bez ohľadu na vývoj realitného trhu.

Výnosné investovanie bez ohľadu na vývoj realitného trhu.

Vzhľadom na tieto riziká môže investovanie do kryptomien byť pre niektorých investorov negatívnym rozhodnutím. Je dôležité si uvedomiť, že investovanie do kryptomien by malo byť vždy spojené s primeraným rizikom a investori by mali byť pripravení na možné straty.

Investovanie do zlata môže byť zaujímavou alternatívou pre tých, ktorí hľadajú stabilnejšie a spoľahlivejšie investičné možnosti. Zlato je už dlhé roky považované za spoľahlivú investičnú možnosť. Avšak zlato je pasívna investícia, ktorá nevytvára pravidelný príjem. Rast hodnoty zlata závisí od dopytu a ponuky na trhu, ktoré sú často ovplyvňované ekonomickými a politickými udalosťami. Výnosy z investovania do zlata môžu byť preto nižšie ako výnosy z iných investičných produktov.

Ak sa však rozhodnete pre akciové investície, musíte byť pripravení na vplyv zvyšujúcich sa úrokových sadzieb na trhu. Kľúčom k úspešným investíciám v takejto situácii môže byť diverzifikácia portfólia. Investori by mali zvážiť investície do rôznych sektorov, ktoré budú rôzne ovplyvnené rastúcimi úrokovými sadzbami.

Niektoré sektory, ktoré môžu byť relatívne odolné voči zvyšujúcim sa úrokovým sadzbám, sú napríklad technologický sektor a sektor zdravotníckych služieb. Tieto sektory majú väčšinou stabilné príjmy a môžu byť dobre chránené pred vplyvom rastúcich úrokových sadzieb.

Výnosné investovanie bez ohľadu na vývoj realitného trhu.

Výnosné investovanie bez ohľadu na vývoj realitného trhu.

V každom prípade je dôležité si uvedomiť, že investovanie v dobe zvyšujúcich sa úrokových sadzieb môže byť rizikové a vyžaduje si dôkladné skúmanie trhu a zvažovanie rôznych možností investovania. Preto sa odporúča, aby ste sa pred investovaním poradili s odborníkom, ktorý vám pomôže vybrať správne investičné nástroje a navrhnúť stratégiu, ktorá bude zodpovedať vašim investičným cieľom a tolerancii k riziku.

Jednou z týchto spoločností pôsobiacich na Slovensku je aj BizPartner Group v rámci produktu uvedomelého investovania. Dokonca v rámci ich kampane prichádza na pomoc začínajúcim investorom a to úplne zadarmo! V BizPartner Group sa držia myšlienky potrieb jasne stanovených cieľov a výrazov v rámci investovania a aktivít spojených s ním.

Pre bezplatnú konzultáciu nás kontaktujte prostredníctvom kontaktného formulára na našej webovej stránke, telefonicky alebo emailom. Tešíme sa na spoluprácu.

Viac na www.uvedomeleinvestovanie.sk

« späť na všetky články