Nezáväzná konzultácia zadarmo

Nechajte nám prosím Váš kontakt. Radi sa s Vami porozprávame o Vašich potrebách a odpovieme na Vaše otázky. 

Prosím, zadajte tel. číslo vo formáte 0905 000 000
Prosím, zadajte email vo formáte vasemail@email.com
Dlhopisy zabezpečené nehnuteľnosťami.

Slováci majú vo firemných dlhopisoch investované takmer 4 miliardy eur. Ich popularitu môžu posilniť tie zabezpečené.

Kým v Marci 2022 Národná banka Slovenska (NBS) odhadovala objem peňazí v dlhopisoch na 3,1 miliardy eur, o dva roky neskôr to bolo už 3,9 miliardy eur (zdroj: NBS). Tento trend by sa mal posilniť ešte rapídnejšie vďaka zabezpečeným dlhopisom.

Dlhopisy sa posledné roky tešia veľkej obľube hlavne vďaka nízkym sadzbám na termínovaných vkladoch, oproti ktorým častokrát ponúkajú dvoj až troj násobný výnos, a to aj napriek značne vyššiemu riziku. Vo väčšine prípadov totiž ide o investície do rôznych spoločností a ich aktivít, pri ktorých chýba skutočné zaistenie či garancia v prípade, ak by spoločnosť napríklad dostala do problémov.

Najčastejším zabezpečením takýchto dlhopisov je všeobecný firemný majetok, do ktorého môžu okrem nehnuteľností patriť aj vozidlá, skladové zásoby a iné. Jeho hodnota môže byť v čase premenlivá a len ťažko uchopiteľná. Je dôležité zdôrazniť, že ide o majetok, ktorý navyše nie je prioritne určený na zabezpečenie investície a nie je založený v prospech investorov tak, aby chránil ich záujmy. Okrem iného, firma môže mať aj rôznych veriteľov a záväzky, čo môže skresľovať jej skutočný majetok a jeho hodnotu.

I napriek uvedeným rizikám či negatívnym prípadom niekoľkých spoločností v posledných rokoch, dôvera vo firemné dlhopisy rastie. Na trhu je množstvo renomovaných spoločností, ktorým záleží na svojom dobrom mene, nikdy s vyplácaním výnosov problém nemali a veľmi zodpovedne pristupujú k svojim investorom. Ľudia dôverujú hlavne spoločnostiam, ktoré poznajú.

Dlhopisy zaistené nehnuteľnosťami s garantovaným výnosom.

Dlhopisy zaistené nehnuteľnosťami s garantovaným výnosom.

Popularitu dlhopisov by mali ešte viac podporiť práve tie zabezpečené.

Ide o dlhopisy, za ktoré spoločnosť neručí len všeobecne, ale konkrétnym majetkom. Týmto spôsobom ručíme za svoje dlhopisy aj my, a to konkrétnymi nehnuteľnosťami z nášho portfólia, ktorých hodnota prevyšuje hodnotu vydaných dlhopisov. Zároveň, dané nehnuteľnosti sú založené výlučne iba v prospech emisie a držiteľom našich dlhopisov slúžia ako skutočná hmotná garancia ich vkladov. Naši investori sa navyše okrem vysokej miery bezpečnosti tešia aj atraktívnemu výnosu, ktorý im vyplácame pravidelne každý mesiac.

Ak sa chcete dozvedieť viac o našich zabezpečených dlhopisoch, alebo by ste si chceli pozrieť recenzie našich investorov, navštívte webovú stránku https://bizpartnergroup.com/garant

« späť na všetky články