Ako sa dá financovať komerčná nehnuteľnosť bez úveru?

Kúpa nehnuteľnosti na firmu: Ako sa dá financovať komerčná nehnuteľnosť bez úveru?

Kúpa nehnuteľnosti na firmu je medzi podnikateľmi veľmi obľúbená. Prináša totiž možnosť odpisov, ktoré dokážu významne znížiť daňový základ. Nehovoriac o tom, že si v rámci daňových nákladov viete uplatňovať niektoré výdavky spojené s prevádzkou daného objektu. Čo však robiť v prípade, že nechcete alebo nemôžete dostať bankový úver na financovanie kúpy vlastnej nehnuteľnosti?

Komerčná nehnuteľnosť bez bankového úveru

Banky ponúkajú podnikateľské úvery, ktoré sa dajú použiť aj na kúpu kancelárskych priestorov, výrobných či skladovacích hál, domov alebo bytov. V mnohých prípadoch je možné aj ručenie samotnou nehnuteľnosťou.

Pokiaľ však s podnikaním len začínate, existuje veľká pravdepodobnosť, že banka vás vyhodnotí ako rizikového klienta a úver vám neposkytne. Respektíve, schváli vám len jeho malú časť, ktorá nebude postačujúca. V takom prípade vám neostane nič iné, než financovať nehnuteľnosť inými spôsobmi.

Nezabúdajte: V dôsledku vysokých úrokových sadzieb sú dnes hypotekárne úvery na kúpu nehnuteľnosti drahé. Teda, aj pokiaľ vám banka vie poskytnúť finančné prostriedky v potrebnej výške, za zváženie stoja iné formy financovania.

Kúpa nehnuteľnosti na firmu v hotovosti

Samozrejme, kúpa nehnuteľnosti na firmu je možná aj v hotovosti. Pre väčšinu podnikateľov je však toto riešenie nevýhodné. Finančné prostriedky totiž môžete radšej investovať do vášho biznisu, vďaka čomu vám vygenerujú viac peňazí. Ak by ste ich naraz „utopili“ v nehnuteľnosti, pravdepodobne by vám nepriniesli takú hodnotu.

Prenájom s možnosťou odkúpenia neskôr.

Rent-to-own, férová cesta k vlastnému bývaniu.

Pôžička od konateľa

Ak má niektorý z konateľov spoločnosti dostupný dostatočný kapitál, môže poskytnúť pôžičku firme. Z hľadiska DPH a uplatňovania nákladov sú v tomto prípade podmienky rovnaké, ako keby firma kupovala nehnuteľnosť v hotovosti za svoje peniaze.

Takýto spôsob financovania firemnej nehnuteľnosti je však celkom zriedkavý. Ide totiž o podobnú situáciu ako v predchádzajúcom bode – konateľ obvykle dokáže svoj kapitál zhodnotiť lepšie ako jednorazovou investíciou do budovy.

Financovanie investorom

Pri kúpe komerčných nehnuteľností môžete využiť financovanie individuálnymi investormi. Ak máte priamo s danou nehnuteľnosťou podnikateľské plány, napríklad, ide o hotel, parkovací dom alebo podobný objekt, ktorý generuje cash-flow, viete pomerne jednoducho získať investorov. Tým dáte podiel na zisku a dokážete od nich získať všetky potrebné finančné prostriedky.

Peniaze od investorov však môžete získať aj v prípade, že vám komerčná nehnuteľnosť nebude priamo zarábať peniaze. Pokiaľ ich oslovíte svojím podnikateľským plánom, viete sa s nimi dohodnúť na finančnom balíku, ktorý pokryje aj kúpu objektu.

Nevýhodou financovania investormi je prácnosť – zháňanie investora a prezentovanie plánov je časovo a psychicky náročné, nehovoriac o tom, že celý proces často trvá veľmi dlho. Neraz aj niekoľko mesiacov.

Pôžička zo zdrojov crowdfunding investičného fondu

Zaujímavou alternatívou financovania jednotlivými investormi môže byť získanie finančných prostriedkov z crowdfunding platforiem. V prípade, že máte atraktívny podnikateľský plán s vysokým potenciálom na úspech, správcovia týchto platforiem a fondov s vami radi nadviažu spoluprácu. Zo získaných finančných prostriedkov viete investovať celý svoj podnikateľský nápad vrátane kúpy nehnuteľnosti.

Aj v tomto prípade však platí, že proces nadviazania spolupráce a získania finančných prostriedkov často trvá niekoľko mesiacov. Ak potrebujete vlastné komerčné priestory čo najskôr, táto cesta zrejme nebude pre vás.

Vlastné komerčné priestory ihneď a bez pôžičiek

Našťastie, existuje oveľa jednoduchšie riešenie, ako získať komerčné priestory ihneď, bez bankových úverov, niekoľkomesačného čakania a prácneho zháňania investorov. Využite našu službu prenájom podnikateľských priestorov s možnosťou neskoršieho odkúpenia! Podnikateľom poskytujeme férový spôsob získania vlastnej nehnuteľnosti bez zbytočných starostí.

Rent-to-own, férová cesta k vlastným priestorom na podnikanie.

Rent-to-own, férová cesta k vlastným priestorom na podnikanie.

Ako to funguje? Nájdete si komerčný priestor, ktorý bude plnohodnotne zodpovedať vašim predstavám a požiadavkám. Pošlete nám informácie o zvolenej nehnuteľnosti, my vám vypracujeme nezáväznú ponuku a keď s ňou budete súhlasiť, uhradíte rezervačný poplatok. Následne vám priestory budeme prenajímať. Vaša komerčná nehnuteľnosť je vám plne k dispozícii, môžete sa do nej ihneď nasťahovať a viete ju naplno využívať.

Keď budete mať k dispozícii dostatok finančných prostriedkov, za vopred dohodnutú sumu môžete nehnuteľnosť odkúpiť do vášho vlastníctva. Kúpa nehnuteľnosti na firmu nebola nikdy jednoduchšia!

Pre viac informácií nás kontaktujte prostredníctvom kontaktného formulára na našej webovej stránke, telefonicky alebo emailom. Tešíme sa na spoluprácu.

Viac na www.bizpartnerfinance.com

« späť na všetky články