BPG Blog

Naše inovatívne finančno-realitné služby, perspektívne projekty, stratégie obchodovania a investičné príležitosti vám radi predstavíme v sérii pravidelných BPG blogov. Sledujte náš web a o novinkách zo sveta BizPartner Group sa dozviete vždy z prvej ruky.

3. Január 2023

Ako výhodne a okamžite predať nehnuteľnosť v čase recesie?

Trh s nehnuteľnosťami je v čase recesie vo všeobecnosti menej aktívny a ceny nehnuteľností môžu byť nižšie ako v období ekonomickej prosperity. Napriek tomu je stále možné predať nehnuteľnosť hneď a za rozumnú cenu, ak sa budete riadiť týmito radami.

18. November 2022

Hypotéka a príjem zo zahraničia?

V dnešnej dobe čoraz viac Slovákov pracujúcich v zahraničí uvažuje o kúpe nehnuteľnosti, aby po návrate na Slovensko mali zabezpečené bývanie. Banky ku klientom s príjmom zo zahraničia majú iný prístup ako k tým, ktorí si vybavujú hypotéku s príjmom zo Slovenska.

10. November 2022

Z menšieho bytu do väčšieho? S nami okamžite a bez starostí

Kúpili ste si menší, ale zato útulný byt, usadili sa a pekne si nažívate. Lenže ako to už býva, rodinka sa zvykne rozrásť a v takom prípade vás prirodzene ovládne pocit, že mať viac priestoru i súkromia by nebolo na škodu, ba dokonca niekedy je to až nutné.

28. Október 2022

Stojí? Či Leží?

Pravdepodobne sme sa už všetci stretli s jednoduchou, a pritom veľmi čarovnou formuláciou používanou v scudzovacích zmluvách, “ako stojí a leží”. Verím, že mnohí z Vás jej neprikladali extra význam, no opak môže byť pravdou… Obľúbená doložka “ako stojí a leží” je zakotvená v Občianskom zákonníku v časti záväzkového práva pri zodpovednosti za vady v § 501.